Türk Cumhuriyetleri’nde Projemiz Devam Ediyor.

Kazakistan’da kurulumu devam eden topraksız çilek seramızın malzemelerinin nakliyesi devam ediyor. NC Tarım,topraksız tarımdaki tecrübelerini Türk Cumhuriyetleri’nde de yatırımcılarla paylaşıyor.

Dünya Kadınlar günü kutlu olsun !

Aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz … En derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabilirsiniz… Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu, merhametli… Kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlasınız! Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Türkiye ve Yurtdışında Topraksız Çilek Yetiştirciliği

Türkiye’de ilk defa topraksız çilek üretim denemelerine başlayan ve bugünkü üretim standartlarını oluşturan NC Tarım’ın yurtdışında da yapmış olduğu topraksız çilek projelerinden almış olduğu başarılı sonuçlar, uzun yıllardan beri süre gelen araştırmalarının eseri niteliğindedir.

Toprksız Tarım NC Tarım Şehirde Gündem Röportaj

Topraksız tarım ile üretim yapan üreticilerimizin kullandığı kokopit (cocopeat) ile ilgili bazı detayları sizinle paylaşmak isteriz. Öncelikle kokopit organik bir maddedir. Hindistan cevizinin dış kabuğundan elde edilmektedir. Özetle kokopit bu dış kabuğun parçalara ayrılması, elenmesi, liflerinin ayrılması gibi bir dizi işlemden geçirilerek elde edilmektedir. Elde edilen ürün topraksız tarım yapılarak

Çiftçi Tv ile Röportaj

NC Tarım Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarında Çiftçi TV röportajımız.

Tarladan Sofraya Röportajı

Topraksız Tarım – Katlı Sistem Çilek Üretimi Ülkemizde, topraksız tarım ya da kontrollü tarım denince akla ilk önce domates yetiştiriciliği gelmektedir. Uzun bir geçmişi olmasa da ülkemizde de hızla yaygınlaşan topraksız tarım teknolojilerinde, NC TARIM LTD.ŞTİ firması tarımsal sulama sektöründe yapmış olduğu yeniliklere topraksız tarımda da devam etmektedir.

Growtech 2014 Çiftçi TV Röportajı

NC Tarım Growtech Eurasia 2014 Fuarında Çiftçi tv ile röportaj

Growtech Eurasia 2012 Kanal B Röportajı

Topraksız Tarım – Katlı Sistem Çilek Üretimi

Topraksız Çilek Üretimi ile İlgili Haberimiz

Arşivimizden 16.Ekim.2012 Salı Günü Cumhuriyet Akdeniz Gazetesinde Yayınlanan Topraksız Çilek Üretimi ile İlgili Haberimiz. Antalya’da, domatesten sonra çilek de artık topraksız üretiliyor. Topraksız tarım tekniğiyle fide başına 500-600 gr. Ürün alınıyor. Aralık ayında başlayan hasat haziran ayına kadar sürüyor. Örtü altı üretimin başkenti Antalya’da domatesten sonra çileğin de topraksız üretimi